Aktualitet
  2019/09

  Trajneri i Anglisë i trembet Kosovës: Me ta duhet të luajmë më mirë se me Bullgarinë

  Kosova mundi mbrëmë Republikën Çeke në kualifikimin e Euro 2020 . Dardanët fituan me rezultatin…
  Aktualitet
  2019/09

  EURO 2020/Flasin kuqezinjtë: Ta harrojmë Francën, tani kemi Islandën

  Keidi Bare ishte pa dyshim nota më pozitive e Shqipërisë në sfidën e humbur në…
  Aktualitet
  2019/09

  Reja: Gabimi im, ja pse e aktivizova Roshin mbrojtës

  Edy Reja merr përgjegjësitë e tij për dështimin me aktivizimin e Odise Roshit si mbrojtës,…
  Aktualitet
  2019/09

  “L’Equpie” zbulon gafën e radhës përveç muzikës, në stadium nuk u ngatërrua vetëm himni (VIDEO)

  Kur gjithçka dukej gati në “Stade de France” për të nisur, organizatorët kanë ngatërruar gjithçka…
  Aktualitet
  2019/09

  Mark Gjonaj i bën thirrje diasporës të votojë në zgjedhjet e tetorit

  Anëtari i këshillit bashkiak të Nju Jorkut, Mark Gjonaj, i ka bërë thirrje diasporës të…
  Aktualitet
  2019/09

  Haradinaj: Kur e mora postin veç kishin filluar punimet për copëtimin e Kosovës

  Kryeministri në detyrë dhe njëkohësisht kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj, në tubimin për zyrtarizimin e…
  Aktualitet
  2019/09

  Nga shtatori fillon procesi i negociatava BE-Shqipëri

  CDU/CSU në Gjermani gjatë shtatorit do të përcaktojë pozicionin lidhur me procesin e negocitava BE-Shqipëri.Thank…
  Aktualitet
  2019/09

  “Respekte”, Kloop: Nëse më pyesni ç’është futbolli, ju tregoj Kosovën

  Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Kloop ka mbetur i mahnitur nga performanca e kombëtares së Kosovës,…
  Aktualitet
  2019/09

  Mbyllet takimi Francë-Shqipëri, pak momente për t’u kujtuar

  Ka përfunduar me një humbje të thellë për Shqipërinë në stadiumin “Stade de France” takimi…
  Aktualitet
  2019/09

  Pastërtia e shqipes dhe ndryshimet gjuhësore, flasin ekspertët

  Në Tiranë, studiues dhe qytetarë, të vëmendshëm ndaj çështjeve kulturore, diskutojnë me shqetësim mbi pastërtinë…
   Aktualitet
   2019/09

   Trajneri i Anglisë i trembet Kosovës: Me ta duhet të luajmë më mirë se me Bullgarinë

   Kosova mundi mbrëmë Republikën Çeke në kualifikimin e Euro 2020 . Dardanët fituan me rezultatin 2-1 në stadiumin “Fadil Vokrri”,…
   Aktualitet
   2019/09

   EURO 2020/Flasin kuqezinjtë: Ta harrojmë Francën, tani kemi Islandën

   Keidi Bare ishte pa dyshim nota më pozitive e Shqipërisë në sfidën e humbur në “Stade de France”. Në prononcimin…
   Aktualitet
   2019/09

   Reja: Gabimi im, ja pse e aktivizova Roshin mbrojtës

   Edy Reja merr përgjegjësitë e tij për dështimin me aktivizimin e Odise Roshit si mbrojtës, por sigurisht nuk e hedh…
   Aktualitet
   2019/09

   “L’Equpie” zbulon gafën e radhës përveç muzikës, në stadium nuk u ngatërrua vetëm himni (VIDEO)

   Kur gjithçka dukej gati në “Stade de France” për të nisur, organizatorët kanë ngatërruar gjithçka duke vënë një tjetër himn…
   Back to top button