Mbyllet takimi Francë-Shqipëri, pak momente për t’u kujtuar

Ka përfunduar me një humbje të thellë për Shqipërinë në stadiumin “Stade de France” takimi mes Francës dhe Shqipërisë, i vlefshëm për javën e 5-të të grupit H kualifikues të Euro 2020 me rezultatin 4-1.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Franca shënoi dy gola në pjesëne parë nga  sulmuesit, Kingsley Coman dhe Olivier Giroud ndërsa golin e tretë ndaj Shqipërisë në minutën 68′ e ka shënuar Kinglsey Coman pasi një top i del në zonë dhe kompleton një dopjetë të tij në këtë ndeshje.

Por mesa duket Franca donte të merrte maksimumin nga kjo sfidë pasi në minutën e ’85 shënoi golin e 4, Ikone.

Ndërsa kuqezinjtë arritën të shënojnë vetëm një gol në fund të takimit, të ashtuquajturin “goli I nderit’.

Kujtojmë se ky takim nisi edhe me një gabim trashanik pasi kur ishte moment që do të këndohej himni shqiptar, në sfond u dëgjuar një himn tjetër dhe për këtë futbollistët tanë nuk pranuan të vazhdonin lojën pa dëgjuar himnin e tyre.

loading...
Back to top button