Deprecated: stristr(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /var/www/vhosts/zgjohushqiptar.com.al/zgjohushqiptar.al/wp-content/plugins/a2-w3-total-cache/lib/W3/PgCache.php on line 1054
Urgjent - Skandaloze.Emigrantët shqiptarë turistë në...Mikono. | My CMS

Urgjent – Skandaloze.Emigrantët shqiptarë turistë në…Mikono.

Edhe pse vapa keto dite po arrin kulmin e saj,kete fundjav nuk planifikova te isha afer detit por qe mendova te shkoja te vizitoja familjen time ne qytetin e Ballshit.Teksa u zgjova sot ne mengjes po kontrolloja kanalet per te ndjekur shtypin e dites.Teksa isha duke kontrolluar me beri pershtypje pasi nga 30 kanale te kabllori 5 ishin greke.Rastesisht ndaloj te njeri prej stacioneve greke ANT dhe po shikoja një nga emisionet e mëngjesit të televizionit ku kishte reportazh qarkullimin në portin e Pireut.
Këto ditë lenë Athinë shumë njerëz, pasi po afron muaji i pushimeve.Gazetari që po pyeste njerëzit se ku e kishin destinacionin,ra në disa grupe me shqiptarë që nuk shkonin në punë,nuk kërkonin punë ,por shkonin me pushime,madje në ishullin më të preferuar.

Ndoshta gazetari nuk reagoi,por u duk i mahnitur kur pyet “ nga jeni ?” dhe mori përgjigjen “jemi shqiptarë dhe shkojmë për pushime në Mikono”.

Nuk ishte një,as dy e as tre ,por më shumë se 15 shqiptarë,nuk ishin të njëjtit grup,kryesisht të rinj,të cilët vendosën që të harrojnë problemet finaciare,krizën që ka sjellë “zi” dhe vendosën të kalonin pushimet ne greqi.

Po perse vellezer dhe motra shqiptare duhet qe ti kryejme pushimet ne vende te huaj madje dhe te armiqte tani.Mos valle nuk kemi kushte apo bukuri natyrore.Mos valle kemi ne rritje ekonomike edhe greku eshte ne krize dhe ne duhet te shpenzojme atje dhe ti rrisim te ardhurat atyre qe na kane shtypur dhe poshteruar gjate gjithe kohes.Perse?Mir pushtetaret tane qe na shesin edhe qe te gjitha firmat,bankat ua japin grekeve ti drejtojne por qe edhe ne me duket se nuk nxem mend duke mbeshtetur pushtetaret bashke me gjakpirsat.Ah moj shqiperi…

P.S. : Shperndaje te të gjithe shqiptaret qe te ndergjegjesohen per te kryer pushimet ne atdheun tone ku bukurite natyrore jane te mahnitshme dhe rritjen ekonomike t`ja sjellim vendit tone dhe jo gjakpirsave.

Nga : Ardit Saliaj

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button