Deprecated: stristr(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /var/www/vhosts/zgjohushqiptar.com.al/zgjohushqiptar.al/wp-content/plugins/a2-w3-total-cache/lib/W3/PgCache.php on line 1054
A ka zot te Flamurit Kombetar? “Shqiperia pa shtet” | My CMS

A ka zot te Flamurit Kombetar? “Shqiperia pa shtet”

2 Dite me radhe shumica e gazetave boterore kan pasur foto kryesore djegjen e  Flamurit Kombetar Shqipetar.Media nga e mbare bota deri ne Kinen e larget kane hapur edicionet e tyre me kete foto dhe shum prej tyre Ultrasit serbe djegin Flamurin Shqipetar por pervec disa te rinjeve qe edhe pse shiu po i lagte gjeten mbeshtetje te moshataret e tyre dhe dolen protestuan por zeri i tyre as qe u degjua.Shqiperria thote: Ku eshte shteti Shqipetar? A ka te zote ky flamur qe digjet ne syte e 13 milione shikuesve dhe kerkush nuk kerkon ndjese dhe askush nuk del te denoncoje kete akt. Edhe ai minister i jashtem qe doli komentet e tij ishin per te ardhur turp,Ai njeri nuk perfaqeson ndjenjat Kuq e Zi pasi ne deklaraten e tij turpdhenese deklaron: Nuk ka pse te kete reagime sepse huliganet jane huligane. Zoti minister a duhet qe huliganet te djegin edhe shqiperine? Mbi 500.000 shqipetar ne profilet e tyre kishin sot foton e flamurit shqipetar edhe pse te rene moralisht qe askush nga zyrtaret e larte nuk del te denoje kete akt po kapen si hijenat mes tyre ne parlament per gjera boshe nderkohe qe shqiperse i pordhoset simboli ne syte e botes. Shqiperia pa shtet vetem te ky konkluzion mundemi te arrijme,sa mire kur duan voten i mbushin rruget me flamuj kombetar dhe ne zyrat e tavolinat e tyre gjen nje te tille por ato nuk e meritojne ta kene nje te tille pasi nuk po e mbrojne ate gjene me reciproke qe duhet te bejne.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button