Dokumentet sekrete Wikileaks online."SHBA: Ahmadinexhad një “Hitler”, Sarkozy “mbreti lakuriq”

Presidenti i Iranit Mahmoud Ahmadinexhad është cilësuar si një “Hitler” i kohëve modern. Gjithnjë referuar dokumenteve sekrete të Wikileaks të publikuara të dielën nga faqja e famshme dhe që flasin për sekretet e Shteteve të Bashkuara. Muamar Gedafi, i tërhequr pas infermiereve bjonde, Hamid Karzai, udhëhiqet nga paranoja, Nikolas Sarkozi, mbreti lakuriq dhe Silvio Berluskoni, organizatori i “festave të egra”. Ky është shkrimi në kopërtinën e së përjavëshmes gjermane Der Spiegel e cila pretendon se ky është këndvështrimi amerikan për disa nga liderët botërorë në dokumentet e Wikileaks që pritet të publikohen së shpejti.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button