Shqiperia komuniste – Trazira në zonën e ish-Bllokut, rojet e LSI rrahin gjimnazistët

Dhjetra qytetarë të mbledhur për të protesuar para selise së Levizjes Socialiste për Integrim rreth ores 12:30, janë përballur me një gjendje të pazakontë.

Simpatizante dhe rojet e LSI, kane dale nga lokalet rreth kesaj partie si dhe nga selia e saj, kane sulmuar grupin e qytetareve duke i goditur ato me grushte dhe shkelma dhe duke i dhene ketij sherri permasa skandaloze.

Shkak për këtë grindje të shëmtuar mendohet të jetë bërë sulmi me vezë ndaj selisë së LSI nga disa të rinj gjimnazistë, pjesë e grupit të protestuesve.

Forcat e rendit ndodhen ne vendngjarje duke shpërndarë protestuesit, ndërkohë që sipas një gazetari të Shekulit në vengjarje, dy prej te rinjve janë marrë nga policia në furgon dhe ndodhen në Komisariatin numër 2.
Shekulli 

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button