Deprecated: stristr(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /var/www/vhosts/zgjohushqiptar.com.al/zgjohushqiptar.al/wp-content/plugins/a2-w3-total-cache/lib/W3/PgCache.php on line 1054
Ish-konsulli grek: Vorio Epiri? S`jam penduar për thirrjet në Korçë | My CMS

Ish-konsulli grek: Vorio Epiri? S`jam penduar për thirrjet në Korçë

Edhe pas shkarkimit nga Ministria e Jashtme e Greqisë, ish-Konsull i Përgjithshëm i Greqisë në Korçë, Theodhoros Ikonomu, nuk është penduar për deklaratat që bëri në Shqipëri pak ditë më parë pr “helenizimin e Korçës”.

Ikonomu ka dhënë një deklaratë për median greke në të cilën shprehet se: Nuk tërheq asgjë nga ato që kam thënë për grekët dhe për Vorio Epirin.
“Unë nuk bëra më shumë se detyrën time dhe ishte pikërisht kjo arsyeja pse unë u tërhoqa në Athinë, por jam i lumtur se deklaratat e mia ia arritën qëllimit. Kam qenë gjithmonë i vetëdijshëm për misionin tim. Unë punova në Epirin e Veriut”, ka pohuar ish-Konsulli i Greqisë në Korçë.
Ai ka thënë se regjistrimi që pritet të bëhet në Shqipëri, është shansi i fundit që ata që duan ta quajnë veten grekë, të deklarojnë kombësinë e tyre dhe të kërkojnë të drejtat për Vorio Epirin.

“Ne nuk pretendojmë tokë, por kërkojmë të respektohen njerëzit dhe të drejtat”, ka thënë Ikonomu. Ai i bëri thirrje edhe ambasadorit të Greqisë në Tiranë duke thënë se “të gjithë të mbrojmë çështjen kombëtare dhe duhet të jemi të bashkuar përballë cdo sfide”.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut

loading...

Një koment

  1. o te shkerdh…a ropt ku i ke e ku si ke…..merrini funderrinat tuaja me vete … shporrini nga shqiperia…. po per camet menduat ndonjehere se si i prete dhe se si i vrate? doni te drejtat e minoritetit…. kurre nuk keni per ti gjetur sa te jete shqipetari gjalle po prit se po ju ofron dita…. kemi shum toka ne greqi qe na perkasin…dita po vjen… ropt grekeve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button