Deprecated: stristr(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /var/www/vhosts/zgjohushqiptar.com.al/zgjohushqiptar.al/wp-content/plugins/a2-w3-total-cache/lib/W3/PgCache.php on line 1054
Ambasadorja e SHBA në Serbi takon shqiptarët e Luginës së Preshevës | My CMS

Ambasadorja e SHBA në Serbi takon shqiptarët e Luginës së Preshevës

Mary Burce Warlick

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Mary Burce Warlick pritet të zhvillojë sot një takim në Luginën e Preshevës. Warlick do të  takohet me kreun e  komunës së Bujanovcit, Shaip Kamberi, raportojnë mediat shqiptare në Preshevë.
Raportohet se pas takimit me kreun e komunës dhe përfaqësuesin e shqiptarëve të Bujanovçit, diplomatja amerikane do të takojë edhe subjekte tjera politike si nga pala shqiptare ashtu edhe nga ajo serbe.
Qëllimi i vizitës mësohet se është njohja nga afër e realitetin dhe situatës aktuale në Luginën e Preshevës.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut  

Per me teper klikoni me siper ^^^  

Nese mendoni se kjo faqe vlen per cdo inforamcion,atehere do tju luteshim te gjithe te na ndihmonit duke e shperndare kete faqe ne profilet tuaja thjeshte duke klikuar ketu “Shperndaje”.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button