Deprecated: stristr(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /var/www/vhosts/zgjohushqiptar.com.al/zgjohushqiptar.al/wp-content/plugins/a2-w3-total-cache/lib/W3/PgCache.php on line 1054
Dhunimi i varreve, kreu i Omonia-s: Gjykata me dënoi se jam grek | My CMS

Dhunimi i varreve, kreu i Omonia-s: Gjykata me dënoi se jam grek

Naum Disho, kreu i Omonia, Korce

“Vendimi i gjykatës ishte një vendim politik, unë u dënova sepse jam grek me origjinë”.
Kështu është shprehur Naum Disho sot pas seancës gjyqësore në gjykatën e Shkallës së Parë në Korçë e cila vendosi dënimin e Dishos me 1 vit burg me akuzën e dhunimit të varreve shqiptarë në Boboshticë.
Naum Disho e konsideroi procesin si një farsë ndërsa tha se ky ishte një gjyq dhe një akuzë politike, krejtësisht e ngjashme me proceset e viteve të komunizmit.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut  

Per me teper klikoni me siper ^^^  

Nese mendoni se kjo faqe vlen per cdo inforamcion,atehere do tju luteshim te gjithe te na ndihmonit duke e shperndare kete faqe ne profilet tuaja thjeshte duke klikuar ketu “Shperndaje”.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button