Deprecated: stristr(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /var/www/vhosts/zgjohushqiptar.com.al/zgjohushqiptar.al/wp-content/plugins/a2-w3-total-cache/lib/W3/PgCache.php on line 1054
Gjashte vjecari nga Shqiperia, nje gjeni i vogel i boksit | My CMS

Gjashte vjecari nga Shqiperia, nje gjeni i vogel i boksit

SHBA – Nje djale i vogel nga Shqiperia po shfaq talent te pazakonte ne sportin e veshtire te boksit. Ai quhet Brendon Pllumaj, eshte vetem 6 vjec dhe jeton ne Michigan.

Prinderit e tij jane nga Shkodra dhe kane shpresa te medha se djali i tyre do te hyje nje dite ne figurat e boksit profesionist boteror.

Brendon duket si nje femije i zakonshem. Ai luan, vrapon dhe shpreh kurreshtjen tipike te nje 6-vjecari. Por ai ka dicka qe mund quhet e pazakonte, dashurine e madhe per boksin. Ai ka aftesi qe i kalojne ato te nje femije.

Goditjet e tij jane te forta, levizjet te shpejta dhe mbulimi i shkelqyer. I ati i Brendonit, ish boksieri Kledi Pllumaj, ishte bashke me te ne studiot e Zerit te Amerikes ne Uashington. Brandon stervitet nga boksiere profesioniste. Craig Coverson ka qene kampion i peshes se lehte. Deshira e djaloshit per boksin filloi kur ai ishte 3 vjec. Ne moshen 5 vjec fitoi cmimin Gjeniu i Vogel. Para pak ditesh menaxheret organizuan nje takim me legjenden e boksit Joe Frazier.

Brandon degjoi shume keshilla nga Smoking Joe, i cili njihet per fitoren ne betejen e shekullit, sic u quajt ndeshja me kampionin e te gjithe kohrave Muhamed Ali ne vitin 1971. Pastaj i dhuroi atij nje portret te Nene Terezes. Brendon ka deshire qe ne te ardhmen t’i provoje forcat e tij ne nje ring te Shqiperise. “Sepse une kam lindur ne Amerike por kam gjak shqiptari,” thote ai. I ati, Kledi beson se Brendon jo vetem qe do behet kampion i botes, por edhe i te gjitha kohrave.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button