Kombëtarja U-17 kualifikohet në “Elite Round”

Kombëtarja shqiptare U-17 kualifikohet për të dytin vit radhazi në “Elitë Raund” të kësaj grupmoshe.

Kuqezinjtë e drejtuar nga boshnjaku Mustedanagic barazuan pa gola me Finlandën, por falë fitores së Rumanisë 2-0 ndaj Bjellorusisë arritën të siguronin biletën mes 26 skuadrave më të mira të Europës për këtë moshë.

Ndeshja e zhKombëtarja shqiptare U-17 kualifikohet për të dytin vit radhazi në “Elitë Raund” të kësaj grupmoshe.

Kuqezinjtë e drejtuar nga boshnjaku Mustedanagic barazuan pa gola me Finlandën, por falë fitores së Rumanisë 2-0 ndaj Bjellorusisë arritën të siguronin biletën mes 26 skuadrave më të mira të Europës për këtë moshë.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin e Korçës është ndjekur nga afër edhe nga trajneri i kombëtares shqiptare Xhani De Biazi, i cili të enjten do të rinovojë kontratën me FSHF-në.

Me një fitore, një barazim dhe një humbje, Shqipëria U-17 e mbyll në vendin e dytë këtë raund eliminator të Europianit të kësaj grupmoshe, finalet e të cilit do të luhen vitin tjetër në Maltë. villuar në stadiumin e Korçës është ndjekur nga afër edhe nga trajneri i kombëtares shqiptare Xhani De Biazi, i cili të enjten do të rinovojë kontratën me FSHF-në.

Me një fitore, një barazim dhe një humbje, Shqipëria U-17 e mbyll në vendin e dytë këtë raund eliminator të Europianit të kësaj grupmoshe, finalet e të cilit do të luhen vitin tjetër në Maltë.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button