Lojtarët zviceranë nuk i duan shqiptarët e kosovës në skuadër

Përfaqësuesja e Zvicrës duket se po kalon në një krizë.

Futbollistët me prejardhje zvicerane po deklarohen kundër lojtarëve emigrantë të skuadrës së tyre.

Mediat helvetike raportojnë se në skuadër po ka pakënaqësi, pasi zviceranët nuk duan jo-zviceranë në Përfaqësuesen e tyre.

Pjesë e Zvicrës për momentin janë Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Admir Mehmedi, Granit Xhaka, Blerim Xhemaili e Pajtim Kasami.

Asnjë nga këta të fundit nuk e këndon himnin zviceran para ndeshjeve dhe kjo ka bërë që zviceranët si Diego Benaglio e Stephen Lichtsteiner të ndihen të pakënaqur.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button