Sheshel do të qelloj Kroacinë me tanke (VIDEO)

Lideri i partisë radikale serbe, Vojislav Sheshel, në një intervistë për të përjavshmen sarajevase “Dani”, tha se së shpejti do të shkojë në Kroaci i armatosur dhe me një tank.

Ai përsëriti se nuk e ka ndërmend të kthehet në Sheveningen, pavarësisht vendimit të Dhomës së Apelit të Tribunalit të Hagës, transmeton Telegrafi.

“Në Kroaci, një ditë do të shkojë i armatosur dhe me një tank. Kështu do ta çliroj Republikën serbe të Krajnës”, tha Sheshel.

Kujtojmë se krimineli serb, Sheshel, ditë më parë dogji flamurin e shtetit kroat midis Beografit, e cila ka shkaktuar ngritjen e tensioneve mes dy shteteve, Kroacisë dhe Sertbisë.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button