Rënditja e UEFA-s, Shqipëria kalon Serbinë

UEFA shpall rënditjen e Kombëtareve për këtë muaj gjë që sjell edhe një lajm të mirë për kuqezinjtë e Gianni De Biasit. Pas fitores 2-1 kundër Armenisë në “Elbasan Arena” Shqipëria është ngjitur me dy vende në rënditje, duke dalë në vend të 33 nga 54 në total.

Në vend të parë është Gjermania, e ndjekur nga Spanja dhe Anglia.

Më e bukura nga ky lajm është fakti se Shqipëria ka lënë pas Kombëtaren serbe, e cila u mund 2-1 nga Portugalia.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button