Gruevski tallet me Ahmetin: Shqiptarët pas Republikës së Krushevës marrin Min. e Mbrojtjes

Në bisedën mes Gruevskit dhe deputetes Silvana Boneva dëgjohet si Gruevski e urdhëron atë të zbatojë planin për miratimin e Ligjit për amnisti të ish-funkasionarëve të UÇK-së, transmeton Portali Albeu.com.

Gjatë bisedës, Gruevski tallet me Ali Ahmetin i cili thotë se ka thënë që do e përdor para shqiptarëve faktin që shqiptarët do të marrin ministrinë e Mbrojtjes për herë të parë pas Republikës së Krushevës në vitin 1903 ndërsa disktutojnë duke qeshur se kjo do të jetë një reklamë e mirë e partisë së Ahmetit për elektoratin e vet.

“Ahmeti do të thotë se pas 108 viteve, që nga Republika e Krushevës do të kenë ministër të mbrojtjes… hahahaha…”, dëgjohet zëri i Gruevskit, deri sa nuk mund të ndalë të qeshurën, kurse njëkohësisht qesh edhe Boneva. /albeu.com/
Shtuar më 06/04/2015, ora 14:48
Tage: gruevski mbrojtjes krusheves ministrine tallet
Sokoli nga norvegjiae Hënë 6 Prill 2015, Ora 15:54O Ahmet bre burre po pse sja jep nji goditje me kamen ne byth keti gomarit papagallit dhe kepecit cka po pret hala. Kti pisi i kaloj mandati dhe jeta politike.
Dil prej koalicionit se ky pis edhe nanen e vet kishte shit vetem te mbetet ne fuqi.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button