Skandal i UEFA-s: Rusia fiton me rezultat zyrtar, Shqipëria anashkalohet

Rusia ka fituar me rezultat zyrtar prej 3:0, ndërsa Mali i Zi u dënua me dy ndeshje pa praninë e shikuesve.

Vetëm disa ditë pasi raportuam se kombëtarja ruse do të tiumfoj me rezultat zyrtar prej 3:0, ashtu edhe ndodhi.

Për dallim nga ndeshja Serbi-Shqipëri, e cila u vendos në të mirën e kombëtares serbe, pavarësisht rrahjes së futbollistëve shqiptarë.

Federata Evropiane e Futbollit ka dënuar Malin e Zi me dy ndeshje pa praninë e shikuesve, pasi një fans i tyre e qëlloi me fishekzjarr portierin e Rusisë, Igor Akinfayev.
Federata Shqiptare e Futbollit është ankuar për këtë vendim dhe shumë shpejtë do të shpallet vendimi i fundit nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv./Zgjohu Shqiptar/

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button