Ekskluzive – Vazhdojnë luftimet në Kumanovë duke u perkeqesuar (Video)

Në Lagjen e Trimave të Kumanovës po vazhdojnë të shtënat sporadike dhe lëvizje të helikopterëve mbi këtë zonë.

Situata mbetet e pandryshuar prej mbrëmë. Një pjesë e këtyre banorëve janë larguar nga shtëpitë e tyre për të evituar ndonjë incident, për shkak të përleshjeve të armatosura.

Njësitet speciale policore janë të stacionuara nga pjesa hyrëse kryesore e lagjes nga tregu i Kumanovës.

Nga ky lokalitet janë të përqendruar edhe media të ndryshme vendore dhe të huaja, të cilat po ndjekin situatën.

Situata vazhdon të jetë jostabile dhe se pritet ndërhyrja e faktorëve ndërkombëtarë për të ndikuar në mundësitë e normalizimit të situatës.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Pamje ekskluzive – Perkeqesohet situata ne Kumanove, beteja me Shqiptaret vazhdonSHARE
Posted by “ Zgjohu Shqiptar !!! ” on Sunday, May 10, 2015

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button