Policia maqedone pulikon videon e shqiptarëve të arrestuar (Video)

Grupi i shqiptarëve të arrestuar nga policia maqedonase tashmë po merren në pyetje nga hetuesit e kësaj policie.

Në një video që e ka publikuar në YouTube vetë policia e Maqedonisë, shënon “Grupi i arrestuar terrorist”.
Në pamjet nga kjo video, shihen fytyrat e gjakosura të të arrestuarve, të cilët duket qartë se janë rrahur e keqtrajtuar pas arrestimit.
Sami Ukshini, i njohur si Komandant Sokoli, Beg Rizaj, Dem Shehu dhe Muhamet Krasniqi- Komandant Malisheva, janë katër kosovarët që mbrëmë i janë dorëzuar policisë, 16 orë pas luftimeve në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button