Shaqiri: Ali Ahmeti mos dil nga Qeveria, pa liruar Sokolin

Xhezair Shaqiri, i njohur si Komandant Hoxha, duke komentuar dorëheqjet e sotme në Qeverinë e Maqedonisë, ka kërkuar Ali Ahmeti që partia e tij të mos dalë nga Qeveria Gruevski derisa të mos e lirojë nga burgu komandant Sokolin.

Ja çfarë shkruan Xhezair Shaqiri në profilin e tij në facebook:

Po supozoj se edhe ALI q… nuk i ka met sen tjeter përveq se me dhan dorëhekje nga kjo qeveri. O Ali Ameti, tani po te drejtohem me nje kërkes e kundërta çka kemi kërku deri tani nga ti qe të tërhjekesh nga qeveria. Mos gabo me dal prej qeverise deri sa nuk e liron shokun dhe vllain ton Komandant SOKOLIN me shokë se un do te jem ai qe dot jap urdhër me te njdjek si lepur deri sa te të zen pleqnija. Nëse ke ymër me prit pleqnin, se nuk do ta kesh let mu tërhjek nga kjo tradhëti, jo qebesa”, perfundon komenti ish Komandant Hoxhës“(sic), ka shkruar Xhezair Shaqiri – Hoxha.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button