Koloneli shqiptar shpërthen kundër Jankullovskës (FOTO LAJM)

Ish Koloneli i Forcave Speciale të ushtrisë shqiptare, DritanDemiraj, ka reaguar ndaj “bombës” së djeshme të Zoran Zaev, ku ish ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë, Gordana Jankullovska, dëgjohej duke thënë se “për një orë i zhduk shqiptarët”.

Sipas ushtarakut të njohur nga Tirana, shqiptarët janë kombi më i fuqishëm në Ballkan dhe se sllavët nuk kanë fuqi ti ndalin.

Kolonel Dritan Demiraj është pjesë e elitës së ushtrisë shqiptare. Ai ka drejtuar disa operacione në Afganistan, Irak dhe vende të tjera.

Ja postimi i Kolonel Dritan Demiraj në Facebook:

Te nderuar miq!


Sot opozita maqedone publikoi nje video ne te cilen “fshatarja qorre” Jankullovskja deklaron se “shqipetaret duhen shfarosur”.


A e di mire kjo fshatarja e Kercoves se Shqiptaret me shume se kurre sot janeKombi me i forte ne Ballkan, jane Kombi me Amerikandashes ne Bote dhe me luftarak kur i duhet te perballet me armiqte e saj.


Duhet vetem qe dicka te behet sebep dhe pastaj, e sheh Jankollovska “apo Neperka Vrasese” qe me te drejte e ka quajtur Zonja Mesila Doda.


Ju siguroj te nderuar bashkekombas se Shqiperia ka aq shume djeme trima dhe luftetare sa as maqedonasit, serbet, por as Ruset, Putinet, Lavrovet dhe zagaret e tyre nuk ka force qe ti trembe dhe mposhte. Ata jane te gatshem ta mbrojne cdo pellembe te territorit te tyre dhe nese politikuajte e tyre nuk duan ose frigohen ne te pese vendet ku jetojne Shqiptaret“.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button