11-vjeçarja nga Malta këndon në Shqip, e çmendi jurinë! (Video)

Një 11-vjeçare malteze ka surprizuar jurinë dhe publikun në talent-shoë-un “Next Star” në Rumani, duke interpretuar këngën “Suus” të shqiptares Rona Nishliu.

Christina Magrin zgjodhi të konkurrojë me këngën e Ronës në këtë spektakël për fëmijë.

Videoja është publikuar në “You Tube” e më pas është shpërndarë pasivisht në rrjetet sociale.

Interpretimi mbresëlënës i 11-vjeçares ka marrë duartrokitje të shumta, ndërsa jurinë e la pa fjalë.

Kujtojmë që “Suus” dërgoi Shqipërinë në Eurosong në vitin 2012, duke siguruar madje vendin e pestë, renditja më e mirë për vendin tonë në të gjitha pjesëmarrjet e saj në festivalin e këngës në Evropë.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button