Ky është momenti i Elhaida Danit (FOTO-VIDEO)

Sonte në mbremje, Elhaida Dani, do të ngjitet në skenën e Eurovizion për të përfaqësuar Shqipërinë në ketë edicion të Eurosong me këngën të titulluar “Im Alive”

 Përmes disa postimeve të bërë në profilin e saj zyrtar, këngëtarja ka treguar se ndihet më e fortë se kurrë për ta prezantuar vendin e saj ashtu siç ai e meriton si dhe ka ftuar të gjithë ndjekësit e saj ta votojnë dhe mbështesin.

 Të gjithë shqiptarët që jetojnë në Moldavi, Armeni, Belgjike, Hollandë, Finland, Greqi, Estoni, Maqedoni, Serbi, Hungari, Bjellorusi, Rusi, Danimarke, Rumani, Gjeorgji, Spanjë, Austri, Francë dhe Australi mund të votojnë këngëtaren që mban nr. 14 dhe do kenë mundësi vetëm 15 minuta për të votuar.

 Eurosong starton sot me gjysmëfinalen e tij të parë rreth orës 21:00, ku do të performojnë 16 artistë.

LIVE duke nisur nga ora 21:00, këtu

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button