Ministria e Jashtme greke: Udhëheqja politike e Shqipërisë zhvlerësohet çdo ditë

Ministria e Jashtme greke ka reaguar pas deklaratës së bërë nga kryeministri Rama gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me homologun Vuçiç lidhur zgjedhjen e Shpëtimi Idrizit në krye të kuvendit, duke theksuar se me Athinën, Shqipëria nuk negocion interesin kombëtar.

Udhëheqja politike e vendit mik dhe fqinj, zhvlerësohet gjithnjë e më shumë me vepra dhe fjalë, çdo ditë”. Kthimi i arsyes dhe i respektimit të ligjshmërisë dhe të drejtës ndërkombëtare është rruga më e sigurt për perspektivën europiane të Shqipërisë. Asnjë koment më tej”, thuhet në deklaratën e zëdhënësit të ministrisë së jashtme greke, Kostandinos Kutras

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button