Deprecated: stristr(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /var/www/vhosts/zgjohushqiptar.com.al/zgjohushqiptar.al/wp-content/plugins/a2-w3-total-cache/lib/W3/PgCache.php on line 1054
Shokon Berisha, pranon se vrau më 21 janar e tentativën për vrasje të kreut të PS | My CMS

Shokon Berisha, pranon se vrau më 21 janar e tentativën për vrasje të kreut të PS

Ish Presidenti dhe ish kryeministri Sali Berisha ka vendosur të flasë për bëmat e tij. Të cilat po i nxjerrë një nga një, ndoshta për të treguar se është gjallë dhe nuk ka vdekur. Madje nuk ka dhe frikë.

Aq sa merr përsipër jo vetëm vrasjet 21 janarit por dhe vendosmërinë për të vrarë me snajper ish kreun e opozitës, aktualisht kryeministër i vendit Edi Rama. Për më parë merr përsipër dhe vrasjet në marsin e vitit 1997 në portën e Presidencës, ku njerëzit e besuar të tij vranë tre persona që tentuan të kalonin kangjellat për të hyrë brenda rrethimit.Njëri prej të cilëve qëndroi gati gjysmë dite i vdekur dhe i kapur pas kangjellave. Këto deklarata Sali Berisha, i ka bërë teksa ka qënë i ftuar dje në emisionin Real Story të Sokol Ballës, i është përgjigjur gjatë pyetjes së shkurtër, a ka frikë.Ja çfarë kujton Berisha, i cili thekson se aventurën nuk duhet ta provokosh, por rrezikut s’duhet t’i ikësh.“Unë e vlerësoj pyetjen edhe është pyetje për mendimin tim fondamentale për cdo politikan dhe për cdo njeri. Në tërësi ka dy qëndrime ndaj frikës, ndaj rrezikut, se frika vjen nga rreziku, përballja dhe ikja nga rreziku. Unë i përkas qëndrimit të parë dhe jap disa shembuj: Në Shkallnur hodhën bombën te këmbët, unë vazhdova fjalimin, në Lushnje shkrehën breshëri unë vazhdova, u nisa për Tropojë dolën Hakjajt bllokuan rrugën, unë vazhdova para bëra mitingun.Në presidencë, sulmuan e menduan se erdhi koha ta qërojnë Sali Berishën, erdhën dhe mbetën në hekurat e Presidencës, qëndrova 3 ditë e tre netë duke u ushqyer dhe fjetur në Presidencë.Në 21 Janar, qëndrova, ata që kanë ardhur më kanë gjetur në zyrë dhe më kanë gjetur me dosje në duar. Pas disa ditësh erdhi një zyrtar amerikan i dërguar nga Klinton dhe më thotë, më kërkon “a ka mundësi të mos vish nesër në zyrë?”I them absolutisht, se është ditë pune, po edhe të mos ishte, do isha në zyrë.Me tha “s’bëhet nami se nuk je”.I thashe “a te te jap mesazhin për Ramën? Po preke gjënë më të vogël do jenë 5 snajper, 4 nga te katert anet dhe une ne mes dhe do goditet vetëm po nuk e shpoi plumbi”.“Ti po thua”,- tha, “Shqipëria e shek 19”.“Më vjen keq i thashë, Shqipëria e shek 21. Unë për zjarrvënës do bëj atë që më takon me bë. I thuaj se një post policie po e prekën në mënyrë absolute s’do kthehet në Shqipëri i gjallë”.Ia kanë thënë, që po të lëvizte në atë mënyrë do qëllohej, u zhduk në 27 janar si ajo e pulës. Funksionoi. Pse kjo përballje e imja? Vjen nga fëmijëria më e hershme e imja, mund të jetë edhe kanunore. Porosia që na jipnin më të parët, mos i ik rrezikut, se rreziku të nxën.Une e pesoja sa here kisha frike, e shihja kur isha femije, qe po te humbisja, humbisja se kisha frike dhe i thosha vetes mire t’u be, se pate frike. Sot eshte jashte cdo lloj dyshimi qe une nuk kam frike, nuk jam trim por frike nuk kam”, deklaroi Berisha./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button