Deprecated: stristr(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /var/www/vhosts/zgjohushqiptar.com.al/zgjohushqiptar.al/wp-content/plugins/a2-w3-total-cache/lib/W3/PgCache.php on line 1054
Vrasjet e 21 janarit, Berisha: Garda bëri detyrën, armën mund ta shkrepja edhe unë | My CMS

Vrasjet e 21 janarit, Berisha: Garda bëri detyrën, armën mund ta shkrepja edhe unë

Sali Berisha në intervistën për ‘Real Story’ deklaroi se ndjen keqardhje për ngjarjen e 21 janarit të vitit 2011, ku në protestën e opozitës së atëhershme në Bulevard mbetën të vrarë 4 persona.
Berisha pohoi se garda zbatoi rregulloren, pasi Kryeministria po sulmohej. Po ashtu ai tha se nëse nuk do të kishte qenë Garda, mund të kishte qenë dora e tij që mund të kishte shkrepur armën.
“Nuk kam asnjë lloj shqetësimi, vetëm dhimbje për viktimat e 21 Janarit, sepse kam qenë në zyrën time, i sulmuar. Garda bëri detyrën që i takon në bazë të ligjit, shikoni ligjin. Ata ishin brenda rregullores, në mos garda mund të ishte dhe gishti i Sali Berishës”, tha Berisha./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button