Deprecated: stristr(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /var/www/vhosts/zgjohushqiptar.com.al/zgjohushqiptar.al/wp-content/plugins/a2-w3-total-cache/lib/W3/PgCache.php on line 1054
“Deti”/Ngjela: Zbardhja e marrëveshjes së 2009-tës çon në burg Berishën, anulimi i saj u bë nga SHBA-të | My CMS

“Deti”/Ngjela: Zbardhja e marrëveshjes së 2009-tës çon në burg Berishën, anulimi i saj u bë nga SHBA-të

Avokati Spartak Ngjela tha sot se Sali Berisha shkon në burg nëse do të zbardhet marrëveshja me Greqinë për detin e vitit 2009. I ftuar në studion e “News 24”, Ngjela deklaroi se kjo marrëveshje u anulua dhe u hodh poshtë nga Gjykata Kushtetuese me kërkesë të Uashingtonit.“Sali do të arrestohen nëse del në skenë marrveshaj që është bërë në vitin 2009.Kërkesën për marrëveshjen e prishjes së marrëveshjes së detit e bëri Uashingtoni. Meta kërkon që të mos realizohet marrëveshja. I vetmi rast ku Meta ka të drejtë nëse kjo është më në disfavor se e para. Por kam bindjen se kjo marrëveshje është në më favor të Shqipërisë. Duhet pyetur Uashingtoni pse kërkoi anulimin e marrëveshjes së 2009-tës” tha Ngjela. Gjithashtu, avokati foli dhe për Meçollarin, një nga anëtarët e grupit të negociatorëve. Ngjela tha se Meçollari ka qenë opozitar i marrëveshjes së parë. Ai e ka quajtur ushtarakun kompetent.Avokati tha se gjithë kjo lojë po bëhet nga Meta dhe Berisha për të shpëtuar këtë të fundit duke ritheksuar dhe një herë së Berisha shkon ne burg nëse nuk zvarritet procesi.“Meçollari ka qenë opozitar i marrëveshjes së parë. E dyta është kompetent. E treta nuk është kërkesë e opozitës për Meçollarin por është kërkesë e një personi.Lufta kundër Meçollarit dhe zvarritja e Metës kanë lidhje me Berishën për të shpëtuar këtë të fundit”, deklaroi Ngjela./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button