Deprecated: stristr(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /var/www/vhosts/zgjohushqiptar.com.al/zgjohushqiptar.al/wp-content/plugins/a2-w3-total-cache/lib/W3/PgCache.php on line 1054
Kosova vendos rekord në Europë | My CMS

Kosova vendos rekord në Europë

Fitorja 2-1 e Kosovës ndaj Çekisë në Prishtinë i mban ata të pamposhtur për 16 ndeshje me radhë, teksa disfata e tyre daton më 9 tetor 2017.

Një fitore e rëndësishme, që iu dha kreun e grupit A momentalisht dhe vendosin rekord absolut duke u bërë përfaqësuesja e vetme që ka luajtur 16 ndeshje radhazi pa pësuar asnjë humbje.


Ky është rrugëtimi më i gjatë i një përfaqësuesje, pa pësuar, duke bërë që Dardanët të lënë pas vetes edhe gjigantët e Europës si Franca, Anglia, Gjermania apo Portugalia, edhe pse skuadra e Challendes në ndeshjet miqësore ka patur kundërshtarë të dobët.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button