Deprecated: stristr(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /var/www/vhosts/zgjohushqiptar.com.al/zgjohushqiptar.al/wp-content/plugins/a2-w3-total-cache/lib/W3/PgCache.php on line 1054
“Respekte”, Kloop: Nëse më pyesni ç’është futbolli, ju tregoj Kosovën - My CMS

“Respekte”, Kloop: Nëse më pyesni ç’është futbolli, ju tregoj Kosovën

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Kloop ka mbetur i mahnitur nga performanca e kombëtares së Kosovës, e cila sot mposhti Çekinë me rezultatin 2-1 në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Euro 2020.klopp

Pas përfundimit të ndeshjes mes Kosovës dhe Çekisë, Kloop ka postuar në rrjetet sociale një foto ku shfaqet ekipi i Kosovës duke u stërvitur në kushte të këqija, në vitin 1997, dhe renditjen e tanishme në kualifikueset e Euro 2020.

Krahas fotos, trajneri i Liverpool shkruan; “Nëse më pyesni se çfarë është futbolli, do t’ju tregoj këtë foto. Kushdo qofsh, çfarëdo që të bësh, puno fort dhe mos u dorëzo kurrë. Ndeshje shumë e bukur. Respekte.”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button